пятница

Марш, вулична хода

Марш, вулична хода (за матеріалами сайту Спілки вільних журналістів)


Підготовка маршу, вуличної ходи починається з визначення приводу й дати такого заходу. Простіше кажучи, КОЛИ йдемо й ЧОМУ йдемо. Визначитися треба якомога раніше. Це дає організаторам достатньо часу, щоб сповістити про свою ініціативу якомога більше людей.

Зробивши це, ви вирішуєте дві задачі:

пo по-перше, збільшите кількість учасників: невелика група демонстрантів, що складається тільки зі «своїх» виглядає не дуже серйозно;

пo по-друге, досягнете позитивної реакції людей: коли люди розуміють, з якого приводу відбувається хода, вони не сприймають її учасників як «психів», а навпаки часто висловлюють солідарність.

В колоні, не залежно від того, чи всі свої і чи всім можна довіряти, мають бути кілька чоловік, які вміють наводити в колоні порядок. Вони повинні голосно вигукувати гасла, щоб вся колона вигукувала щось одне, не вигукувала зайвого, не піддавалась на провокації і взагалі, вигукувала безперервно. Ці люди мають вміти завжди загнати в колону тих, хто іде поряд а не в самій колоні, попустити тих, хто заважає. В голову колони треба поставити людей з прапорами. На них орієнтуватиметься колона. Важливо, щоб у колони не відставали „хвости”. За цим треба слідкувати, підганяючи задніх і приторможуючи перших. Наявність таких людей вселяє довіру до акції у учасників, відкидає думки про самодіяльність. Організаторам обов’язково треба мати гучномовці.

Для підтримання рівного переднього флангу колони на перед треба виставити людей із транспарантом на всю ширину колони. В принципі, простіше саму колону сформувати такої ширини, як довжина транспаранту. Передній фланг, утримуючи рівним транспарант, триматиме рівною і голову колони. За транспарантом ідуть прапороносці.

Ефектно, коли колона іде по проїжджій частині. Коли ви вивели свою колону на проїжджу частину, автоматично берете на себе відповідальність за життя і здоров’я усіх учасників і усіх водіїв, разом з пасажирами, що проїжджатимуть повз вас. Для того, щоб убезпечити життя всіх від різних дорожньо-транспортних несподіванок, по периметру колону люди мають міцно триматись за руки, не випускаючи і не впускаючи нікого в колону, підтримуючи її форму. У такому вигляді колона повинна займати не більше ніж половину ширини дороги. Живий ланцюг по периметру можна замінити на стрічечку чи мотузку, протягнуту по периметру, за яку тримаються крайні по флангах. Рух перекривайте в тому випадку, якщо вас більше 5 тисяч. Ідучи вздовж дороги чи власне по ній, поставте обличчям до автомобілів транспаранти і плакати. Нехай водії знають в ім’я чого ви заважаєте нормально їздити.

Найбільша користь, яку можуть принести колони – залучення людей. Люди бачать, як організовано інші висловлюють свою позицію, бачать, що інші не бояться.

В деяких випадках, коли є імовірність провокацій – застібніть булавками кишені. Нехай вам ніхто і нічого не підкине.

Правильна пропагандистська кампанія навіть важливіша, ніж сам захід. Завчасно повідомте про вашу ініціативу якомога більшу кількість засобів масової інформації , організуйте прес-конференцію

Повідомлення на проведення вуличної ходи подається до органу місцевого самоврядування заздалегідь до дати її проведення, при цьому варто врахувати можливість забезпечення правоохоронними органами безперешкодного пересування колони учасників акції визначеним маршрутом. У ній вказується день і час проведення, маршрут руху й очікувана кількість учасників. Останню краще дещо завищити – це дозволить вам уникнути звинувачень у порушенні законодавства, якщо в ході візьме участь більше людей.

Значний ефект дають різноманітні інциденти під час проведення ходи – конфлікти з міліцією, тощо. Тому деякі громадські організації й партії самі організовують так звані «постановочні інциденти» або провокують опонентів. Проте застосування такого прийому може викликати негативну реакцію і привести до небажаних наслідків. Ви можете дискредитувати в такий спосіб як саму організацію, так і ідеї, які хочете донести до людей.

На місці збору варто організувати невеликий мітинг, який «розігріє» учасників. Потім їх треба вишикувати в колону. Чим оригінальніше вона виглядатиме, тим більшу увагу приверне (звичайно, у всьому треба мати міру, інакше вас сприймуть як людей, м'яко кажучи, неадекватних). Часто використовують такі прийоми як «живий ланцюжок», або побудова колони з декількох груп (особливо, коли в заході бере участь кілька організацій).

Важливим елементом оформлення колони є прапори, транспаранти, плакати, що демонструють ХТО й НАВІЩО вийшов на цей захід, – чим їх більше, тим краще. Звичайно, треба наперед визначитися, хто їх робитиме, і хто буде нести.

У «голові», «хвості» і з боків колони треба розмістити охорону – фізично міцних людей зі знаками (пов'язки із символікою). Це дозволяє уникнути провокацій і додає ході більш організованого вигляду. Крім цього, як правило, охорону колони та надання можливості її пересування забезпечують правоохоронні органи, так що варто сприяти їх функціям з охорони громадського порядку.

Учасники ходи повинні мати при собі інформаційні листівки, призначені для перехожих. Тим самим, ви не тільки привертаєте увагу людей, але й отримуєте можливість поспілкуватись. Потрібно вибрати речників – людей, які контактуватимуть із журналістами безпосередньо під час заходу, розповідати про цілі ходи, програмні завдання кампанії і т.д. При цьому не варто забувати, що журналісти люблять самі «висмикувати» із натовпу учасників і збивати їх із пантелику складними запитаннями. Тому заздалегідь (під час формування колони) роздайте максимально більшій кількості учасників міні-прес-реліз (2-3 фрази про суть акції) і поясніть, до кого з організаторів треба адресувати репортерів за додатковою інформацією: «Ми – представники «________» , зібралися сьогодні для …, а на інші запитання докладніше може відповісти Іван Іванович» (офіційний спікер)

Хода повинна завершуватися мітингом, на якому учасникам пропонується ухвалити резолюцію або звернення, що підводить підсумок усього заходу. Якщо є можливість, то одразу по закінченні ходи добре дати ще одну прес-конференцію.

 Демонстрация во Владивостоке: (ВИДЕО)


Марш согласных: (ВИДЕО)



Комментариев нет:

Отправить комментарий